Sport a zábava

  • Pro milovníky zimních sportů nabízí blízké Krušné hory mnoho možností vyžití – pro malé lyžaře je ideální rodinný areál Alšovka s dvěma lyžařskými vleky a příjemnou horskou hospůdkou za velmi příznivou cenu. Náročnější lyžaři mohou navštívit skiareál Klínovec, který po modernizaci v posledních letech a spojením skipasů s německým Oberwiesenthalem nabízí jedno z nejlepších lyžování v Čechách. Do obou středisek se dostanete z Kadaně také skibusem! Nabídku doplňují kilometry upravených běžeckých stop, snow-tubing, bruslení nebo projížďka na saních či parním vlakem zimní krajinou.
  • Další možností je návštěva vyhlášeného chomutovského Zooparku. Tento výlet můžete spojit s koupáním v nově otevřeném Aquasvětě u Kamencového jezera nebo v blízkém aquaparku v německém Marienbergu, který nadchne Vaše děti.
  • V okolí Kadaně podél řeky Ohře se v lesích schovává několik zřízených starých hradů,z nichž určitě stojí za vidění Hasištějn a Horní Hrad. Šumburg, Perštejn a Egerberg uzavírají řadu. Od dubna otevírají své brány i krásné zámky v okolí: Krásný Dvůr, Jezeří nebo Červený hrádek. Na Horním Hradě Vás přivítají i v zimních měsících a zdejší expozice jistě nadchne každého dobrodruha.
  • Značené cyklistické trasy pro pohodáře i náročné cyklisty, možnost vypůjčení kol a hezké cíle jsou určitě lákadlem prvních teplých dní pro sportovce. Pro úplnost dodejme kvalitní tenisové kurty v Kadani a hala za výhodné víkendové ceny v Klášterci, fitness centrum se spinningem 50 m od penzionu, kurt na squash, bowling nebo minigolf doplňují nabídku.   
Za poznáním: města na řece Ohři

Karlovy Vary (44 km) - světoznámé lázeňské středisko. Vedle proslulé lázeňské péče mají Karlovy Vary rozhodně co nabídnout: údolí říčky Teplé, množství městských parků, sadů a lesoparků protkaných vycházkovými trasami, historické centrum s architektonickými skvosty přelomu 19. a 20. století.

Klášterec nad Ohří (8 km) - na levém břehu řeky Ohře, v místě, kde krásnou přírodní kulisu tvoří rozhraní Krušných a Doupovských hor. Dominantou města je zámek s muzeem českého porcelánu. Zámek obklopuje rozsáhlý anglický park, který navazuje na lázeňský areál Kyselka.

Žatec (25 km) – „město chmele“ patří mezi nejstarší města ve střední Evropě. Historický střed města je jednou z největších památkových rezervací v ČR.

Do přírody:

V okolí Kadaně je hned několik velmi zajímavých přírodních lokalit. Jarní probouzející se příroda láká do přírody a poloha na rozhraní Doupovských a Krušných hor má co nabídnout. 

Úhošť  - bájný Wogastisburg? výrazná tabulová hora se vzácnými lesními i stepními společenstvími. Roste zde na tisíc druhů rostlin ze tří tisíc evidovaných v naší republice. Náhorní plošinou vede naučná stezka s informačními tabulemi a pěknými výhledy do okolí.

Želinský meandr - poslední zachovalá ukázka původního charakteru střední Ohře. Na sklanatých svazích kaňovinovitého údolí žije řada chráněných druhů živočichů a rostou zde chráněné rostlinné druhy.

Rašovické skály - Skalní stěny i skalní plošiny osidlují společenstva teplomilných rostlin. Z lokality je udáváno více jak 300 druhů vyšších rostlin, z nichž řada patří mezi druhy zvlášť chráněné. Abychom to shrnuli - jeden z nejkrásnějších výhledů na Krušné hory je právě odsud.

Ptačí oblast Doupovské hory